08. Łebski Dzień bez Samochodu
    Do Choczewa wybrałem się na zaproszenie Wejherowskiego Towarzystwa Cyklistów, które we współpracy ze Stowarzyszeniem Rowerowym Lew Lębork zorganizowało wycieczkę rowerową na imprezę przygotowaną przez Lokalną Grupę Rybacką "Pradolina Łeby".

    
O świcie "na kołach" do Lęborka wybrało się jeszcze dwóch moich kolegów. Przez cały dzień wisiała nad nami groźba deszczu, który dopadł nas w końcu w Choczewie. Na szczęście byliśmy tam pod wiatą. Razem z liczną grupą z Lęborka pojechaliśmy na miejsce spotkania do Dąbrówki, gdzie dojechała grupa z Wejherowa. Stąd w sile ponad pięćdziesięciu cyklistów udaliśmy się do Choczewa, gdzie przywitał nas wójt. Tu czekały nas zapowiedziane w programie atrakcje przygotowane przez Lokalną Grupę Rybacką "Pradolina Łeby".  Był poczęstunek oraz konkursy z wiedzy o regionie i przepisów ruchu drogowego dla rowerzystów. Każdy z nas otrzymał drobiazgi rowerowe. W drogę powrotną wyruszyliśmy również z grupą lęborską. Z Lęborka do domu wróciliśmy pociągiem.
    Opis i wiele znakomitych zdjęć znajduje się na stronie Stowarzyszenia Rowerowego Lew Lębork. Stamtąd "zapożyczyłem" zdjęcie zamieszczone obok (foto Izabela Ugodowska).


Comments