Route Book Bike 2008

To był rajd inny niż wszystkie. Cała trudność polegała na dotarciu do celu w oparciu o opis trasy, który dostaliśmy na starcie.


Wystartowałem z moją pupilką Szantą w koszyku, która w istotny sposób pomagała mi w pilotowaniu. Początek miał miejsce pod słupskim Kauflandem. Jechało około dwudziestu uczestników. Każdy z nas otrzymał pamiątkową koszulkę. Dostaliśmy też opis trasy zawierający szczegółowe wytyczne szlaku, jak rodzaj nawierzchni oraz odległość do kolejnego punktu, którym może być skrzyżowanie bądź rozjazd dróg. Każdy punkt oznaczony jest symbolicznie, w taki sposób, że można go łatwo odczytać.Na starcie czekał na wszystkich organizator rajdu, właściciel kempingu  "Baza Pod Lasem", który zabierał bagaże uczestników na miejsce. Cykliści zostali podzieleni na 4 grupy i w odstępach czasowych ruszyli na trasę rajdu.

Celem było pole namiotowe pod Smołdzinem "Baza Pod Lasem". Noc można było spędzić w namiocie lub przyczepie kempingowej, które za niewielką opłatą zostały nam udostępnione. Zwieńczeniem dnia było losowanie cennych nagród oraz ognisko z kiełbaskami i muzyką.

Opis rajdu w "Głosie Pomorza"

Na trasie z organizatorem


Comments