Rajd rowerowy „Z biegiem Wieprzy” w Postominie


Rajd rowerowy „Z biegiem Wieprzy” w Postominie.
W dniu 15 kwietnia odbył się w Postominie rajd rowerowy „Z biegiem Wieprzy”. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wzięło w nim udział około 60 uczestników. Miło jest bywać tam, gdzie witają Cię z otwartymi ramionami, uśmiechem i pysznym ciastem.

 Było to otwarcie Powiatowych Rajdów Rowerowych. Patronowali mu:
- Centrum Kultury i Sportu w Postominie,
- Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Aktywni",
- Klub Miłośników Turystyki Rowerowej „Marysieńka",                           - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie wzięło w nim udział około 60 uczestników. Na całej trasie grupa pilotowana była przez pojazd straży gminnej, dający poczucie bezpieczeństwa. Przybyli rowerzyści zarówno z samego Postomina i okolic, Ustki oraz Sławna, a także dziesięcioosobowa grupa ze Słupska, w której i ja byłem. My przejechaliśmy łącznie 75 kilometrów, z czego wiele przypadło na malownicze okolice gminy Postomino.

Jest tam interesująca trasa biegnąca nasypem kolejowym, tzw. trasa zwiniętych torów. Sądzę, że obszerną relację, tak jak z poprzednich rajdów, będzie można przeczytać na stronach organizatorów. Chcę tu jedynie zasygnalizować kolejną możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu.

Szczególne słowa podziękowania należą się Pani Marii - „Pani Marysieńce" z Postomina, potrafiącej stworzyć bezpośrednią atmosferę, utrzymującej jednocześnie w ryzach wesołe towarzystwo, którego wszędzie było pełno.

Żal było wracać, ale otrzymaliśmy zaproszenie na następne rajdy, zarówno organizowane przez Klub Miłośników Turystyki Rowerowej „Marysieńka" jak i Ośrodek Sportu i rekreacji w Sławnie.
Pożegnano nas śpiewem.


Zdjęcia i opis na Moje Miasto MM2MIASTO.pl


Trasa rowerowa 1516023 - powered by Bikemap 
Comments